Kategorie: Wszystkie | akcje | dla dzieci | koncerty, imprezy | kulturalnie | media | o nas | zapowiedzi
RSS
poniedziałek, 30 listopada 2009
KONKURS: "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości "

Bychawskie Towarzystwo Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, Bychawskie Centrum Kultury organizują konkurs "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości". Cele konkursu są następujące:

- przedstawienie najciekawszych miejsc, osób, wydarzeń związanych z regionem  w oryginalny sposób,
- promocja naszej Małej Ojczyzny,
- popularyzowanie wiedzy o przeszłości i współczesności regionu wśród młodzieży szkolnej i społeczeństwa lokalnego

Jako,że nasza strona internetowa ZACZAROWANA BYCHAWA realizuje powyższe założenia, została zgłoszona do konkursu. Rozstrzygniecie 10 grudnia  podczas XII Spotkań Regionalnych w dniu 10 grudnia 2009 r. o godz. 14.00 w Bychawskim Centrum Kultury.


14:38, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Duże kroki!

Chcielibyśmy Was poinformować o wspaniałej nowinie!! Otóż w związku z programem „Młodzi Menedżerowie Kultury” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie projektu pt. „Co było, a nie jest”.

Projekt ma na celu zaangażowanie wszystkich mieszkańców Bychawy i nie tylko do stworzenia wystawy poświęconej archiwalnym fotografiom miasta skontrastowanych z aktualnymi.

Dodatkowym punktem projektu będzie stworzenie tzw. fotokast, czyli form multimedialnych łączących reportaż fotograficzny i dźwiękowy. Którego celem będzie przedstawienie przeszłości Bychawy z perspektywy mieszkańców oraz przekazem myślowym wybiegającym w przyszłość i skierowanym do młodszego pokolenia.

Dlatego też będziemy chcieli dotrzeć do różnych grup wiekowych mieszkających na terenie miasta i gminy Bychawa oraz dawnych mieszkańców, którzy z wielkim sentymentem rozpamiętują Bychawę do chwil obecnych.

Tym samych chcemy zaangażować każdego mieszkańca oraz każdą osobę powiązaną z Bychawą, który/a może się przyczynić do włączenia cząstki siebie oraz stworzenia nowej historii, która za parę dziesiątek lat będzie kręciła nie jednej osobie łezkę w oku. Tyczy się to również organizacji oraz instytucji działających na terenie Bychawy, z którymi chcemy współpracować. W tym miejscu należą się podziękowania Bychawskiemu Towarzystwu Regionalnemu, które w owym projekcie pełni rolę organizacji wspierającej.

Jest to nasz jeden z wielkich sukcesów, przyczynił się do tego udział w warsztatach 2-4.X jednego z naszych członków. Uwieńczeniem zmagań warsztatowych był konkurs grantowy. Pomysł przedstawiony przez przedstawiciela Naszego Stowarzyszenia spodobał się sponsorom, dzięki czemu możemy niedługo ruszyć z projektem!

Jeszcze będziemy nadmieniać na naszym blogu, a może i nie tylko tu, co się do tego przyczyniło i jak wyglądała, wygląda i miejmy nadzieję, że będzie wyglądała przygoda z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”

Zapraszamy na odwiedziny strony internetowej www.e.org.pl oraz bloga http://inicjatywy-tworcze.blogspot.com – mnóstwo pomysłów, mnóstwo energii, a ponadto mnóstwo życzliwości. Zachęcamy wszystkich, nie tylko młodych do udziału w projektach realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

20:02, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 października 2009
KRYZYS TOŻSAMOŚCI + PERU + IN BRIEF (23.10.2009)

JUŻ 23 PAŹDZIERNIKA, CZYLI W NAJBLIŻSZY PIĄTEK!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KONCERT DO BYCHAWSKIEGO PUBU NO NAME!

ZAGRAJĄ:

-KRYZYS TOŻSAMOŚCI

-PERU

-IN BRIEF

START: 20:00 

 

 

16:05, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 września 2009
www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com

Przypominamy o naszej stronie www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com , gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji oraz zdjeć dawnej Bychawy!

ZAPRASZAMY!

Nowa szata graficzna, nowe informacje oraz unikalne zdjęcia, w tym między innymi: pierwszy autobus do Lublina (lata trzydzieste), "park asfaltowy" z czasów kiedy jeszcze parkiem nie był, scenki z życia pewnego szanowanego Bychawianina oraz wiele innych ciekawostek!

12:57, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 sierpnia 2009
PIERWSZY BYCHAWSKI PRZEGLĄD FILMOWY - 21.08.2009 r.

Nie tylko muzyka! Teraz pora na film! Chcielibyśmy żeby Bychawski Przegląd Filmowy był imprezą cykliczną i z czasem coraz wiekszą dlatego przyjdźcie, pokażcie że brakuje tego w naszym mieście - niech ten pierwszy Przegląd będzie protestem przeciw już dokonanej likwidacji kina w Bychawie...

10:09, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (7) »
czwartek, 13 sierpnia 2009
ROKOWISKO #3 - 14.08.2009

Dawno już nie było rokowiska a przecież obiecaliśmy Wam że będzie to impreza cykliczna! Dlatego już w ten piątek (14.08) zapraszamy do NoName poskakać przy hiciorach polskich i zagranicznych.

00:49, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lipca 2009
REARRANGE + SHAME YOURSELF + REPTILION w NoName 17 lipca!!!

Nie dajemy Wam długo czekać na następny koncert. Po blisko 5 latach przerwy Rearrange znów w Bychawie! Na deser proponujemy pomachac włosami na Shame Yourself i zobaczyć młodą krew bychawskiej sceny - Reptilion. Oi!

12:33, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (7) »
czwartek, 18 czerwca 2009
"Biegnijmy po zdrowie"!!

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe "Liber Liber" zaprasza wszystkich ludzi dobrego serca do uczestnictwa w biegu charytatywnym na rzecz JASIA BARSZCZA dnia 21.06.09 niedziela o godzinie 14.00.

Leczenie Jasia jest bardzo kosztowne, wymaga wielu poświęceń, nie tylko finansowych. Dlatego powstała nasza inicjatywa, której celem jest pomoc finansowa dla Jasia i jego rodziców.

Akcja odbędzie się pod nazwą "Biegnijmy po zdrowie". Trasa będzie przebiegała alejkami parku miejskiego za plebanią.

Spotkanie rejestracyjne odbędzie się o godz. 13.30 w parku „na dole”- (w miejscu gdzie odbywa się festyn „Pieczony Ziemniak”). Każdy uczestnik za swój wkład finansowy otrzyma numerek udziału w biegu, z którym przebiegnie wyznaczony odcinek.


Ważną kwestią tego przedsięwzięcia jest BRAK RYWALIZACJI! Ta forma akcji ma być manifestacją zdrowego trybu życia i jednocześnie sposobem pomocy innym.

Naszym celem jest pozyskanie środków na wsparcie leczenia Jasia. Tym samym możemy przyczynić się do integracji mieszkańców, a Bychawa może stać się wizytówką życzliwości ludzkiej.

Dlatego powstańmy w to niedzielne popołudnie z foteli! Odejdźmy sprzed telewizora! Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy Jasiowi!!!!

01:13, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2009
KOLEJNY KONCERT!REPTILION + BURNING NOVEMBER + ONE DAY RISE w NoNAME JUŻ 19.06.2009!

Dwa tygodnie przerwy i znów mamy przyjemność zaprosić na koncert!

Okazało się, że jest zespół z Naszej ziemi!!! Jesteśmy otawarci na wszelkie propozycje wystepów młodych projektów. Dlatego wystąpi dodatkowy punkt tego wieczoru!
O sobie mówią:  "Gramy od niedawna, ale za to mamy dużo zapału i szybko robimy postępy"

Zespół zwie się Reptilion

Zachęćmy ich do dalszego rozwijania swoich zdolności! Zapraszamy

10:26, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (8) »
sobota, 30 maja 2009
!!!KONCERT!!! 05.06.2009

Zapraszamy!!!

 

szczegóły na plakacie

i na stronach:

http://www.myspace.com/hulkhoganwwa

http://www.myspace.com/dripoflies

12:54, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 11 maja 2009
ROKOWISKO #2! - 22.05.2009 r. (NoName Pub)

Kto był na pierwszym Rokowisku w marcu ten wie jak było. Szaleństwo do 4 nad ranem. Kto nie był - niech wie że dużo stracił i nie powinien tego samego błędu popełnić 22 maja. Zapraszamy!

21:13, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 kwietnia 2009
Uwaga! Zaproszenie!

Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN" we współpracy  z Europejskim Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej  "Dom Europy" oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie i Bychawskim Centrum Kultury

zapraszają na  WĘDROWNE SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIĄ

17 kwietnia (piatek), godz. 17.oo

Miejsce: Bychawskie Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 34

Lublin i Lubelszczyzna to ulubione miejsca akcji opowiadań laureata literackiej nagrody Nobla – I. B. Singera. Bychawa. Frampol, Goraj, Janów Lubelski, Józefów, Turobin, Tyszowce znane są w całym świecie dzięki tym opowiadaniom. Z którymi tytułami kojarzyć te miejscowości? Które z opowiadań dzieją się w Bychawie? Jak wyglądał tamten opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj? Gdzie szukać jego śladów? Jak pamiętają go dzisiejsi mieszkańcy?
Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas "Wędrownych spotkań z opowieścią".       W programie m.in.:
- prezentacja opowieści zainspirowanych opowiadaniami I.B. Singera w wykonaniu opowiadacza z Teatru NN – Witolda Dąbrowskiego
- prezentacja portalu internetowego "Śladami opowiadań I.B. Singera" www.singer.teatrnn.pl   
- dyskusja na temat historii Bychawy

Wstęp wolny

UWAGA UWAGA!!! MY TEŻ TAM BĘDZIEMY! Odbędzie się oficjalna prezentacja strony

http://zaczarowana-bychawa.blogspot.com/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

13:14, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 lutego 2009
Kreatywny wieczór (work in progress)

Nadchodzi czas "wyjścia z podziemia". Stowarzyszenie w swojej tajnej kwaterze przygotowuje pierwszą akcję skierowaną do społeczeństwa. Szczegóły niech na razie pozostaną owiane tajemnicą...jednak uchylimy jej rąbka ujawniając kilka zdjęć z naszego kreatywnego wieczoru...

 

 

 

18:37, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »