poniedziałek, 15 lutego 2010
1% dla Jasia
Pamiętacie naszą akcję z czerwca 2009, kiedy to wzywaliśmy Bychawian do wzięcia udziału w charytatywnym biegu dla Jasia Barszcza? Tym razem apelujemy o przekazanie 1% na rzecz leczenia chłopca. Jak to zrobić? Dowiedzą się Państwo odwiedzając stronę Jasia:
 
www.jasiobarszcz.pl
14:54, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 czerwca 2009
Bieg dla Jasia!!

W końcu udało nam się zorganizować bieg, o który walczyliśmy dłuższy czas. Po tym, jak przeszliśmy wiele kroków organizacyjnych, niedzielna pogoda nie wzbudzała w nas entuzjazmu.

Mimo wszystko rano zaczęliśmy przygotowania-ustawiliśmy zadaszenie, przy którym były start i meta oraz oznaczyliśmy trasę.

Zbliżała się godzina 14, a pogoda nie zmieniała się na lepszą. Zjawili się Jaś z rodzicami i babcią, a po nich zaczęli schodzić się zawodnicy.

O 14.30 wszyscy, bez podziałów na grupy wiekowe pobiegliśmy. Z momentami trudną trasą i padającym deszczem najlepiej poradzili sobie najmłodsi zawodnicy, ale wszyscy dobiegli do mety. Dobiegł również tata Jasia, który nie tylko swoja obecnością nas wsparł, ale także czynnym udziałem. Na mecie na wszystkich czekał nasz mały bohater Jaś, który uśmiechem dziękował za wysiłek i wsparcie.

Cieszymy się, że uczestników nie zraziła pogoda i chcieli wesprzeć szczytny cel, którym jest pomoc finansowa w leczeniu małego mieszkańca naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za przeciwstawienie się pogodzie i zrobienie czegoś dla innych, a także siebie, bo przecież sport to zdrowie! Podczas akcji udało nam się zebrać 190,96zł. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe „Liber-Liber”.

01:17, liber.liber , akcje
Link Komentarze (2) »
piątek, 29 maja 2009
Wystawa prac dzieci z przedszkola w Bychawie z okazji Dnia Matki!

SPOTKANIE Z MATKĄ

Ona mi pierwsza pokazała księżyc 
i pierwszy śnieg na świerkach, 
i pierwszy deszcz. 

Byłem wtedy mały jak muszelka, 
a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.

[K.I. Gałczyński]

 

i jeszcze kilka fotek:

Podziękowania: pani dyrektor przedszkola za współpracę, zdolnym sześciolatkom za piękne rysunki, panu Leszkowi za użyczenie garażu - naszego zaplecza technicznego!

15:14, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2009
Prima Aprilis

Kolejne nasze wyjście z plakatami w przestrzeń miejską. Bez żadnej ideologii, ot tak - dla jaj...jak to w prima aprilis.

20:07, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2009
Walentynki alternatywnie

Sobotni walentynkowy poranek przywitał mieszkańców Bychawy czymś więcej niż tylko zwyczajną szarzyzną przyprószoną śniegiem. Nocna akcja akcja Stowarzyszenia wniosła do miasta  kolory - to nasze ręcznie wykonane plakaty wzbogaciły krajobraz. Plakaty, które nic nie reklamowały, nie zapraszały na żadną imprezę, słowem - niczego nie chciały sprzedać. Walentynki stały się świętem komercji, a symbol czerwonego serca jest przede wszystkim nośnym znakiem handlowym. Chcieliśmy się temu sprzeciwić, nadając temu symbolowi nowy wymiar – wymiar patriotyzmu lokalnego.  Temu służyły hasła „Pokochaj swoje miasto”, „Kocham Bychawę” oraz wymalowane farbami serca. To, że jesteśmy akurat STĄD chyba coś znaczy dla każdego z nas, nie boimy się więc tego manifestować, a walentynki to świetna okazja. Kilkanaście naszych plakatów było zaproszeniem mieszkańców naszego miasta do refleksji. Naszym celem było skłonienie chociaż jednej osoby do chwili zadumy, a  z naszych źródeł wiemy, że takich osób z pewnością było więcej! Zatem akcja odniosła pełen sukces.

 

 

13:17, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009
Nocna akcja (13/14 luty)

Oto jak wyglądała nasza tajna akcja dywersyjna:

 

 

 

 

 

19:09, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »