wtorek, 08 listopada 2011
Koncert coverów Kazika Staszewskiego.

Zapraszamy na koncert zespołu "Czarny Ziutek z Kilerami".
Lubelski projekt muzyczny, który nazwę zaczerpnął ze słów utworu pt.
"Celina" wystąpi na deskach sali widowiskowej 

Bychawskiego Centrum Kultury
12 listopada br. o godz. 20.00. 
Utwory pochodzą głównie z formacji "Kazik na Żywo", w której
Staszewski w swoich tekstach podejmuje kwestie ważne dla społeczeństwa. 
Serdecznie zapraszamy! 
Wstęp płatny- 5PLN.


15:18, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 czerwca 2011
Liber Liber współtworzy V edycję Nocy Kultury

"Noc Kultury to manifestacja kulturalna w przestrzeni publicznej miasta. Co roku składa się na nią ponad 200 wydarzeń artystycznych i kulturalnych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez instytucje kultury, lubelskich twórców i animatorów kultury. Z roku na rok wydarzenie przyciąga tysiące odbiorców. W 5 edycję zaangażowane zostanie nie tylko centrum miasta, ale też jego dzielnice, lubelskie miasta, miejsca znane i nieznane, a instytucje kultury otwarte będą do rana dla wszystkich. Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, ulice i place miasta, a także profesjonalni i niezależni artyści, muzycy, aktorzy, malarze, poeci. Tej jedynej w roku Nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów."

W tym roku Stowarzyszenie „Liber Liber” doskonale wpisuje się w osie tematyczne Nocy Kultury, a mianowicie Pamięć i Antycypacja oraz Lublin i Lubelszczyzna. Poprzez wydarzenie prezentujące Bychawę na tle dziedzictwa kulturowego pragniemy ukazać najistotniejsze miejsca związane z naszym miastem oraz ukazać historię Bychawy z perspektywy wspomnień najstarszych mieszkańców. Dla specjalnie wydzielonym obszarze wyeksponujemy wystawę ukazującą ślady dawnej historii oraz zmian w przestrzeni miasta, zaś tłem ekspozycji będzie pokaz multimedialny stworzony na potrzeby projektu „Co było, a nie jest” realizowanego ze środków Akademii Orange pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejscem realizacji wydarzenia będą lubelskie Arkady (pomiędzy ul. Lubartowską a Świętoduską) 4/5 czerwca br.

Zapraszamy!

wtorek, 25 stycznia 2011
Druga seria bajek
Nasze Stowarzyszenie zaprasza na kolejny pokaz bajek dla dzieci!
Czwartek 27.01. o godz. 18.00
miejsce: Bychawskie Centrum Kultury


15:59, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 stycznia 2011
Ferie zimowe 2011 - pokaz bajek dla dzieci.
Po raz kolejny Stowarzyszenie zaprasza wszystkie dzieci na pokaz bajek z rzutnika!
Piątek, 21 stycznia 2011, godzina 18.00
Miejsce: Bychawskie Centrum Kulturyśroda, 22 grudnia 2010
Świątecznie
18:31, liber.liber
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 09 sierpnia 2010
DROWN MY DAY (Kraków) + CRUENTUS (Szczecin) 13 września !!!
Ze względu na zamknięcie Euphorii jesteśmy zmuszeni odwołać koncert. Postaramy się znaleźć nowe miejsce jak najszybciej, tak aby planowane na przyszłe miesiące koncerty mogły się odbyć. Do zobaczenia! Nie chodźcie na dyskoteki! ;)

Po kilku miesiącach przerwy znów koncert w Euphorii - tym razem trochę mocniej niż zawsze - DROWN MY DAY z Krakowa i CRUENTUS ze Szczecina razem na trasie Forgotten Tour 2010.

 


www.myspace.com/drownmyday
www.myspace.com/cruentus1
12:02, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 kwietnia 2010
Serdecznie zapraszamy na finał projektu "Co było, a nie jest"


Projekt "Co było, a nie jest" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".

Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Co było, a nie jest" sfinansowano ze środków programu Akademii Orange.
23:47, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 kwietnia 2010
Żałoba narodowa
W związku z tragicznym wydarzeniem jutrzejsze koncerty odbędą się w innym terminie.
17:56, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 kwietnia 2010
Koncert dla Kornelii

Liber Liber we współpracy z Młodzieżową Inicjatywą Kulturalną, Bychawskim Centrum Kultury oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży „Altitudo” pragnie zaprosić na koncert charytatywny dla Kornelii Sowiło.

Kornelia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Niedługo, bo 13.04 Kornelii szykuje się wyjazd rehabilitacyjny do Mielna. Z tego względu będzie potrzebna pomoc finansowa dla mamy dziewczynki- Stefanii Sowiło.

Koncert odbędzie się 11.04.2010 (niedziela) w Bychawskim Centrum Kultury o godz. 15.00.


Nie bądź obojętny.

Przyjdź posłuchać dobrej muzyki!

 

Wystąpią:

Schola „Źródełko”

Laureaci Kamertonu 2010

Zespół "Aster"

Bychawski Zespół w składzie: A.Tracz, A. Hanaj, M. Tracz, W. Stacharski, L. Szewczyk

Oraz zespół „Goście” z Lublina

+ może ktoś jeszcze(?)

19:59, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 kwietnia 2010
„Architektura modernizmu w Lublinie"
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Architektura modernizmu w Lublinie", który odbędzie się 09.04.2010, o godzinie 17:30 w Bychawskim Centrum Kultury. Wystawa ma na celu zaprezentowanie najciekawszych założeń urbanistycznych i budynków powstałych w Lublinie między 1930 a 1980 rokiem. Prezentowane będą realizacje najciekawsze i zarazem najbardziej zagrożone, niestety, z drobnymi wyjątkami, wciąż niedoceniane w krajobrazie architektonicznym Lublina: najciekawsze budynki funkcjonalistyczne z lat 30-tych XX w., najstarsze osiedla Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz miasteczko uniwersyteckie. Wystawie towarzyszyć będzie szersza prezentacja lubelskiej architektury okresu międzywojennego.

Wystawę obejrzymy dzięki uprzejmości Forum Rozwoju Lublina

http://www.frl.org.pl/

środa, 24 marca 2010
11.04 w Euphorii - STONE HEART (Mikołów) + PSYCHOZA (Lublin/Lubartów) + MEGIDO (Chełm/Wojsławice)

Drugi koncert w nowej Euphorii. Stone Heart to obecnie jedna z najlepszych HC kapel w Polsce! Ale Psychoza i Megido też nikomu spod ogona nie wypadli! Zdecydowanie kto nie przyjdzie ten klaszcze na Henryczkach :)

22:54, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 marca 2010
Wystawa fotografii

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wernisaż fotograficzny zatytułowany "Trasa" 11.03.10 (czwartek) o godzinie 17.30 w Bychawskim Centrum Kultury. Wystawa będzie stanowiła cykl fotografii dokumentującej pracę maszynistów Polskich Kolei Państwowych. Fotoreportaż został wykonany we wrześniu 2008 r. m.in. na trasie Lublin-Warszawa.

Autorką prac jest Małgorzata Wiślińska- absolwentka Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania im. St. Wyspiańskiego. Laureatka wyróżnienia MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO w ogólnopolskim konkursie na plakat ogłoszonym przez Urząd Patentowy R.P

+DODATKOWY PUNKT WERNISAŻU

Powodem wybrania tematu jest to, że zafascynował mnie klimat instytucji, miejsca oraz obraz ludzi polskich kolei. Patrząc na kolej od wewnątrz, odnosi się wrażenie, że czas tam się zatrzymał. Było to dla mnie na tyle ciekawe, że uczyniłam tematem mojej pracy dyplomowej. Dodatkowo inspiracją były dla mnie fotografie klasyków reportażu min. Jindricha Streita, Josefa Koudelki, Henri Cartier – Bressona.

M. Wiślińska

12:33, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 lutego 2010
II pokaz bajek-jak było.

Nic dodać, nic ująć. I znowu pełna sala, znowu ekran na ścianie, na środku sali światło wydostające się z rosyjskiego rzutnika obsługiwanego przez Tomka i znowu uśmiech dzieciaków.

Motyw przewodni wieczoru: bajki o zwierzętach = bajki z morałem.

Czyżby taką formę bajek dzieci wolą bardziej od prezentowanych w telewizji?

Co raz bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, że tak. Że nawet ‘srogi tata koziołek’ potrafi rozbawić maluchy jak i ich opiekunów, którzy jako duże dzieciaki „bawią się” w wychowanie tych pierwszych.

Pytanie Oli: Czy chcecie iść do domu na dobranockę?

Odpowiedź dzieci: Nieeeeeeeeeeeeee

Pytanie dzieci: Kiedy następny pokaz?

Nasza odpowiedź: Czuwajcie!!

14:26, liber.liber
Link Komentarze (1) »
piątek, 19 lutego 2010
26.02 : MASZYNY I MOTYLE + DIARY OF SORROW W EUPHORII !
Nowy lokal, nowi właściciele i pierwszy koncert w Clubie Euphoria (ex NoName) już 26 lutego. Zagrają Diary Of Sorrow z Biłgoraja (www.myspace.com/diaryofsorrowband) i Maszyny i Motyle z Warki (www.myspace.com/maszynyimotyle). Warto przyjść!


16:09, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
środa, 17 lutego 2010
II POKAZ BAJEK Z RZUTNIKA (19.02.2010)
Cyfrowe animacje, nowoczesna technika - tak wyglądają bajki XXI wieku. Ale czy nie warto czasem sięgnąć po stare, sprawdzone i magiczne bajki z radzieckiego rzutnika? Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci (i rodziców) na drugi taki pokaz do Bychawskiego Centrum Kultury w Bychawie dnia 19.02.2010 roku (godz. 18:00).Po raz kolejny wielkie dzięki dla firmy GLOBAL DRUK z Lublina za wydrukowanie plakatów. Tam wydrukujesz, skopiujesz, zrobisz pieczątkę, oprawisz książkę, zrobisz zaproszenia i ogrzejesz się zimową porą w miłej atmosferze.
My wiemy dlaczego jest na świecie tak mało egzemplarzy Biblii Gutenberga! Bo jej nie drukował w Global Druku :)
 
01:03, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 lutego 2010
1% dla Jasia
Pamiętacie naszą akcję z czerwca 2009, kiedy to wzywaliśmy Bychawian do wzięcia udziału w charytatywnym biegu dla Jasia Barszcza? Tym razem apelujemy o przekazanie 1% na rzecz leczenia chłopca. Jak to zrobić? Dowiedzą się Państwo odwiedzając stronę Jasia:
 
www.jasiobarszcz.pl
14:54, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
środa, 20 stycznia 2010
Mamy III blog!

Na potrzeby projektu „Co było, a nie jest” powstał blog internetowy. Wszelkie informacje, apele, nowinki, ploteczki oraz szczeły  dotyczące realizacji projektu będziemy zamieszczać na www.cobyloaniejest.blogspot.com
Tym samym apelujemy do Was drodzy mieszkańcy włączcie pierwiastek aktywności!!
Zbieramy archiwalne fotografie oraz chcemy porozmawiać z Wami oraz z Waszymi (pra)dziadkami, (pra)babciami, rodzicami na temat ciekawostek z życia Bychawy.

Natomiast, jeśli masz 15-30 lat i chciałbyś pomóc nam przy projekcie. Napisz do nas: liber.liber@o2.pl będziemy wdzięczni!

21:37, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 grudnia 2009
Wesołych Świąt!Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Życzy cała załoga "Liber Liber"
23:27, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 grudnia 2009
Konkurs BTR - wyniki
Co prawda to nie my wygraliśmy konkurs ogłoszony niedawno przez Bychawskie Towarzystwo Regionalne - dzieciaki z okolicznych szkół okazały się bezkonkurencyjne! - ale i tak cieszymy się z nagrody pocieszenia, jaką jest album "Bychawa i okolice w grafice i fotografii" (jest możliwość zakupu albumów w bibliotece publicznej). Poza tym dostaliśmy także dyplom z podziękowaniami za udział w konkursie:

poniedziałek, 14 grudnia 2009
Strategiczna integracja w Kazimierzu Dolnym
W dniach 10-11 grudnia odbyły się w Kazimierzu Dolnym warsztaty podsumowujące projekt "Równy Trzeci Sektor II" realizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej. Jako, że od początku trwania projektu byliśmy jego aktywnymi uczestnikami (szkolenia, wizyty studyjne, udział w filmie - wkrótce napiszemy o tym więcej...), dostaliśmy zaproszenie dla trzech osób na wyjazd do Kazimierza.

To były niezapomniane dwa dni. Intensywne warsztaty zdecydowanie były najlepszymi, w jakich dotychczas mieliśmy okazję uczestniczyć. Uczyliśmy się planować długofalową strategię rozwoju organizacji; zdobytą wiedzę i doświadczenie zamierzamy spożytkować, aby łatwiej było rozwijać się w pożądanym kierunku.

Lecz nie tylko praca - drugim ważnym elementem wyjazdu była integracja z innymi organizacjami pozarządowymi Lubelszczyzny. Tutaj nie będziemy się szczególnie rozpisywać, jednak proszę nam wierzyć na słowo, że integracja była niesłychanie owocna ;) Szczególne pozdrowienia należą się Fundacji Dar i Nadzieja z Lublina. Dzięki za "klawy" wieczór ;)23:02, liber.liber , o nas
Link Komentarze (6) »
środa, 09 grudnia 2009
Relacja z pokazu slajdów
Zorganizowany przez nas ostatnio pokaz bajek wyświetlanych z archaicznego projektora okazał się niesamowitym sukcesem. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że magia slajdów jest ponadczasowa - zachwycały się nimi dzieci w PRL-u, zachwyciły się też dzieci współczesne, wychowane na pokemonach i komputerach. To dla nas znak, że koniecznie musimy pokaz bajek powtórzyć!


21:45, liber.liber , dla dzieci
Link Komentarze (3) »
wtorek, 01 grudnia 2009
DLA DZIECI: bajki z rzutnika!


Już 4 grudnia (najbliższy piątek) zapraszamy  na prawdziwie wyjątkowy wieczór. Przeniesiemy się w czasy PRL-u, kiedy to rzutnik i wyświetlane na ścianie slajdy gromadziły wszystkie dzieci z sąsiedztwa. Przypomnimy ten magiczny rytuał wyświetlania bajek...

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców!

piątek, godz. 17:30, Bychawskie Centrum Kultury

WSTĘP WOLNY!

dla dzieci przewidziany poczęstunek

Ta akcja oraz koncert kilka dni temu odbyły się
 pod patronatem honorowym firmy Global Druk z Lublina.
Wielkie im dzięki za wsparcie oraz druk plakatów.
Czasem wydaje się nam że punkt xero to miejsce,
 gdzie się wchodzi, wychodzi i zapomina.
Bo tak jest, ale nie tam. Jeśli oprócz tego po co
przychodzisz chcesz też miłej atmosfery-leć do nich.
Tak naprawdę to brakuje tam tylko piwa.
 Wszystko inne załatwisz z uśmiechem.

22:32, liber.liber , dla dzieci
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 30 listopada 2009
KONKURS: "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości "

Bychawskie Towarzystwo Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, Bychawskie Centrum Kultury organizują konkurs "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości". Cele konkursu są następujące:

- przedstawienie najciekawszych miejsc, osób, wydarzeń związanych z regionem  w oryginalny sposób,
- promocja naszej Małej Ojczyzny,
- popularyzowanie wiedzy o przeszłości i współczesności regionu wśród młodzieży szkolnej i społeczeństwa lokalnego

Jako,że nasza strona internetowa ZACZAROWANA BYCHAWA realizuje powyższe założenia, została zgłoszona do konkursu. Rozstrzygniecie 10 grudnia  podczas XII Spotkań Regionalnych w dniu 10 grudnia 2009 r. o godz. 14.00 w Bychawskim Centrum Kultury.


14:38, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 listopada 2009
29.11.2009 - I REFUSE (Iłża), BIMBEER (Lubartów), BASINET (Baranów), ONE DAY RISE (Lublin) i REARRANGE (Biłgoraj)

Zapraszamy na koncert z okazji naszych pierwszych urodzin. Będzie torcik, pankowy wąż i inne liczne atrakcje! :) Biłorajski Rearrange poleca swoje nowe CD, które będzie można kupić. Serdeczne dzięki dla firmy GLOBAL DRUK z Lublina za zasponsorowanie plakatów.


Liber Liber na falach eteru
Dzisiaj nasze miasteczko gościło ekipę Radia Lublin, która realizowała trzygodzinny program na żywo, prosto spod Bychawskiego Centrum Kultury. Wśród zaproszonych do wypowiedzi na antenie mieszkańców Bychawy, nie mogło zabraknąć i nas! Mieliśmy okazję zaprezentować działalność naszego Stowarzyszenia, a także opowiedzieć o celach, marzeniach i planach na przyszłość.

11:05, liber.liber , media
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3