środa, 15 kwietnia 2009
Napisano o nas

Napisano o nas w przedświątecznym numerze "Głosu Ziemi Bychawskiej". I to w aż dwóch artykułach! Teksty do przeczytania tutaj:

http://www.bychawa.pl/gazeta/2009-04-8_GZB_nr205_2.pdf

22:15, liber.liber , media
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2009
Prima Aprilis

Kolejne nasze wyjście z plakatami w przestrzeń miejską. Bez żadnej ideologii, ot tak - dla jaj...jak to w prima aprilis.

20:07, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 31 marca 2009
Więcej nas

I znowu jest nas więcej...  Uścisk dłoni prezesa przypieczętował procedurę przyjęcia w nasze szeregi. Witamy nowego kolegę!

Chcesz coś robić - dołącz do nas!

14:15, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
NOCNE ROKOWISKO

27 marca po wielu rozterkach organizacyjnych i grze nerwów do ostatniej chwili odbyło się Rokowisko w pubie NoName. Tym samym po wielu, wielu latach ta tradycja powróciła do naszego miasta! I był to powrót naprawdę mocny! Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyszli i bawili się z nami przy dźwiękach, które w Bychawskich barach nigdy sie nie pojawiają. Dzięki za miłe słowa i wyrazy poparcia - to naprawdę miód w nasze serca i motywacja na przyszłość. Do zobaczenia niedługo na kolejnych Bychawskich Rokowiskach!

niedziela, 22 marca 2009
NOWY PROJEKT!

Stowarzyszenie "Liber Liber" ogłasza, że rozpoczęliśmy realizację projektu "Zaczarowana Bychawa" Zbieramy zdjęcia stare i nowe, refleksje, pomysły, wspomnienia - wszystko, co wiąże się z miastem, z którym złączył nas los, czyli z Bychawą. Naszym celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego, integracja społeczności lokalnej wokół idei tzw. "małej ojczyzny", a także promocja naszej gminy. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę projektu:

www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!!!!!

14:10, liber.liber , kulturalnie
Link Komentarze (1) »
sobota, 07 marca 2009
Wspaniała nowina!

Jak już zostało wspomniane narodziła się ciekawa idea. Niosąca za sobą wiele rozmów, pomysłów oraz moc energii. Następnie nadszedł czas na robotę papierkową. Wydawało się to takie proste, ot co! Wypełnienie, podpisanie, wysłanie i czekanie na szybką, pozytywną odpowiedź… Ale nie było tak jakbyśmy mogli sobie to wyobrazić. Odpowiedzi były, lecz ich treść nie była w pełni satysfakcjonująca. A to wykreślić, a to zmienić, a to dopisać, a to uzupełnić, a to podpisać….I tak przez prawie 3 miesiące uzbrojeni w cierpliwość, zbieraliśmy się, by ustosunkować się do kolejno wracających pism z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wspólnym siłami „walczyliśmy” z formalnościami urzędowymi, które nie jeden z nas doświadczył w swoim życiu.

Czekanie nie pozwoliło nam milczeć. Dobre duchy czuwały nad nami, wzbudzały burze pomysłów oraz pomagały przy wypełnianiu dokumentów! Przez ten czas planowaliśmy swoje działania na przyszłość. Niektóre z nich już zostały zrealizowane. Następne? Przed nami!

Pięknego! Cudownego! Wspaniałego! 6 marca 2009 dostaliśmy list polecony z pismem, w którym naszym oczom ukazało się 10 cyfr, które od tej pory będzie nam towarzyszyć w wielkich chwilach, oraz opis ”nadano formę prawną- STOWARZYSZENIE”, który pomoże nam w zaistnieniu i „pokolorowaniu” naszego wspólnego środowiska lokalnego. Jednak zdobycie numeru KRS nie było naszym głównym celem- DZIAŁAMY DALEJ! Chcemy się rozwijać i realizować stopniowo nasze założenia. Tym samym liczymy na współpracę partnerską z innymi organizacjami pozarządowymi oraz administracją publiczną. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy mają ciekawe pomysły na „ubarwienie” naszego miasta!

krs

14:56, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2009
Walentynki alternatywnie

Sobotni walentynkowy poranek przywitał mieszkańców Bychawy czymś więcej niż tylko zwyczajną szarzyzną przyprószoną śniegiem. Nocna akcja akcja Stowarzyszenia wniosła do miasta  kolory - to nasze ręcznie wykonane plakaty wzbogaciły krajobraz. Plakaty, które nic nie reklamowały, nie zapraszały na żadną imprezę, słowem - niczego nie chciały sprzedać. Walentynki stały się świętem komercji, a symbol czerwonego serca jest przede wszystkim nośnym znakiem handlowym. Chcieliśmy się temu sprzeciwić, nadając temu symbolowi nowy wymiar – wymiar patriotyzmu lokalnego.  Temu służyły hasła „Pokochaj swoje miasto”, „Kocham Bychawę” oraz wymalowane farbami serca. To, że jesteśmy akurat STĄD chyba coś znaczy dla każdego z nas, nie boimy się więc tego manifestować, a walentynki to świetna okazja. Kilkanaście naszych plakatów było zaproszeniem mieszkańców naszego miasta do refleksji. Naszym celem było skłonienie chociaż jednej osoby do chwili zadumy, a  z naszych źródeł wiemy, że takich osób z pewnością było więcej! Zatem akcja odniosła pełen sukces.

 

 

13:17, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 lutego 2009
Nocna akcja (13/14 luty)

Oto jak wyglądała nasza tajna akcja dywersyjna:

 

 

 

 

 

19:09, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 lutego 2009
Kreatywny wieczór (work in progress)

Nadchodzi czas "wyjścia z podziemia". Stowarzyszenie w swojej tajnej kwaterze przygotowuje pierwszą akcję skierowaną do społeczeństwa. Szczegóły niech na razie pozostaną owiane tajemnicą...jednak uchylimy jej rąbka ujawniając kilka zdjęć z naszego kreatywnego wieczoru...

 

 

 

18:37, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 06 stycznia 2009
Stowarzyszenie wspólnie wita Nowy Rok

Po przerwie świątecznej czas powrócić do codziennych obowiązków. Pamiętajmy jednak, że ten okres, to nie tylko noworoczne postanowienia i praca nad sobą, ale także karnawał! Członkowie i sympatycy naszego stowarzyszenia rozpoczęli go bardzo hucznie  zabawą sylwestrową w konwencji balu przebierańców. O tym, jak było wesoło i kolorowo, niech świadczy relacja fotograficzna. Dla nas najważniejszym jest fakt, iż Nowy Rok rozpoczęliśmy wspólnie - to dla nas dobra wróżba na przyszłosć. Oby ten kolektyw trzymał się razem przez cały 2009 rok i dłużej! Szczęśliwego Nowego Roku!

 

niedziela, 28 grudnia 2008
Rośniemy w siłę!
Z radością informujemy, iż dniu wczorajszym zarząd Stowarzyszenia uroczyście przyjął w nasze szeregi nową członkinię. Po części oficjalnej i okolicznościowych przemówieniach był czas na integrację i bliższe zapoznanie. Nasza nowa koleżanka jest pełną energii i pomysłów studentką dwóch kierunków: kulturoznawstwa oraz historii sztuki. Jej wiedza i zaangażowanie na pewno wzbogacą działalność naszej organizacji. Jest nas coraz więcej! Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Stowarzyszenia, prosimy o kontakt: liber.liber@o2.pl
17:19, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 grudnia 2008
Program "Młodzież w działaniu" - byliśmy, podpatrywaliśmy, uczyliśmy się...

Zimnego i wietrznego 16 grudnia 2008 r. dwuosobowa delegacja naszego Stowarzyszenia miała przyjemność brać udział w szkoleniu "Młodzież w działaniu". Spotkanie odbyło sie w Europejskim Domu Spotkań w Lublinie. W dość kameralnym gronie (co było lekkim zaskoczeniem dla nas) słuchaliśmy o możliwości dofinansowania naszych działań które planujemy na rok 2009 oraz budowaliśmy sieć kontaktów międzystowarzyszeniowych które napewno w przyszłości zaprocentują.

Młodzież w działaniu
18:53, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 11 grudnia 2008
Piszą o nas!

Jeszcze na dobre nie zaczęliśmy działalności, a już jesteśmy obecni w lokalnych mediach. Artykuł w grudniowym numerze "Głosu Ziemi Bychawskiej" można przeczytać tutaj:

http://www.bychawa.pl/gazeta/2008-12-10_GZB_nr202_8.pdf

20:32, liber.liber , media
Link Dodaj komentarz »
Logo

Jako profesjonaliści, oczywiście musimy mieć swoje logo...padło kilka propozycji. Podczas walnego zebrania głosowaliśmy i zwyciężył ten oto projekt:

20:28, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
Statut uchwalono (działania)

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:


1)  Prowadzenie działalności edukacyjnej poprzez organizację szkoleń, pogadanek i oraz innych form poszerzania       wiedzy;
2)  Odzyskiwanie z bibliotek i innych instytucji starych książek przeznaczonych do utylizacji i wprowadzanie ich do       ponownego obiegu;
3)  Pomoc bibliotekom i współdziałanie z nimi;
4)  Organizacja otwartych dyskusji, debat, konferencji, zjazdów i seminariów;
5)  Organizacja przedsięwzięć kulturalnych, takich jak wystawy, koncerty, happeningi artystyczne i tym podobne;
6)  Rozwijanie twórczości, kreatywności i wiedzy dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizację różnego rodzaju       konkursów;
7)  Wydawanie publikacji w wersji papierowej i elektronicznej;
8)  Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej w dostępie do podręczników szkolnych oraz innych źródeł informacji;
9)  Organizowanie akcji charytatywnych, kiermaszy, festynów, kwest;
10) Stworzenie przestrzeni publicznej dla spotkań młodzieży i dorosłych;
11) Popieranie pielęgnacji zabytków oraz działalność na rzecz ochrony, bądź reaktywacji miejsc lokalnie uznawanych za       kultowe;
12) Realizacja projektów zgodnych z celami Stowarzyszenia samodzielnie lub we współpracy z partnerami z sektora       pozarządowego, administracji publicznej oraz przedsiębiorstwami;
13) Współpracę z samorządem lokalnym, ponadlokalnym oraz organami centralnymi w zakresie realizowania zadań z       obszaru pomocy społecznej;
14) Umacnianie partnerskiej współpracy organizacjami pozarządowymi i z administracją publiczną wszystkich szczebli

20:21, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
Statut uchwalono (Cele)

CELE:

1)  Popieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego;
2)  Propagowanie wiedzy o roli książki, bibliotek i ośrodków informacji naukowej w społeczeństwie;
3)  Wspieranie idei czytelnictwa oraz jednoczenie lokalnych bibliofili i miłośników książek;
4)  Aktywizacja kulturalna i intelektualna środowiska lokalnego;
5)  Popieranie inicjatyw kulturalnych;
6)  Tworzenie forum wymiany myśli i poglądów;
7)  Integracja środowiska lokalnego z uwzględnieniem osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym;
8)  Szerzenie i ułatwianie rozwoju kultury w społeczeństwie regionu ze szczególnym uwzględnieniem jego własnej tożsamości;
9)  Pielęgnowanie pamięci historycznej i dziedzictwa kulturowego regionu;
10) Promocja walorów regionalnych z wykorzystaniem do rozwoju społeczno-kulturalnego, oświaty regionalnej, turystyki z akcentem na agroturystykę;
11) Aktywne uczestniczenie w ochronie dóbr kultury;
12) Działania na rzecz ochrony środowiska i wykorzystania źródeł energii odnawialnej;
13) Upowszechnianie postaw ekologicznych;
14) Rozwijanie współpracy na szczeblu lokalnym, ponadlokalnym oraz międzynarodowym

20:18, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
Słuszna idea
Idea narodziła się już w listopadzie, jednak koncepcja pisania bloga dopiero teraz...sięgnijmy więc pamięcią wstecz..
Jesteśmy grupą przyjaciół/znajomych, w różny sposób powiązanych z małym miasteczkiem we wschodniej Polsce - Bychawą... Jest nas około dwadzieścia osób. Spotykaliśmy się towarzysko od wielu już lat...jakiś czas temu okazało się, że to nam nie wystarcza, pojawiła się myśl: zróbmy COŚ. Nie czekajmy na gotowe rozwiązania, sami kreujmy lokalną rzeczywistość, obudźmy uśpionych od lat sąsiadów - mieszkańców Bychawy. I tak oto powstało nasze Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Liber Liber"...
19:11, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3