poniedziałek, 09 listopada 2009
Duże kroki!

Chcielibyśmy Was poinformować o wspaniałej nowinie!! Otóż w związku z programem „Młodzi Menedżerowie Kultury” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie projektu pt. „Co było, a nie jest”.

Projekt ma na celu zaangażowanie wszystkich mieszkańców Bychawy i nie tylko do stworzenia wystawy poświęconej archiwalnym fotografiom miasta skontrastowanych z aktualnymi.

Dodatkowym punktem projektu będzie stworzenie tzw. fotokast, czyli form multimedialnych łączących reportaż fotograficzny i dźwiękowy. Którego celem będzie przedstawienie przeszłości Bychawy z perspektywy mieszkańców oraz przekazem myślowym wybiegającym w przyszłość i skierowanym do młodszego pokolenia.

Dlatego też będziemy chcieli dotrzeć do różnych grup wiekowych mieszkających na terenie miasta i gminy Bychawa oraz dawnych mieszkańców, którzy z wielkim sentymentem rozpamiętują Bychawę do chwil obecnych.

Tym samych chcemy zaangażować każdego mieszkańca oraz każdą osobę powiązaną z Bychawą, który/a może się przyczynić do włączenia cząstki siebie oraz stworzenia nowej historii, która za parę dziesiątek lat będzie kręciła nie jednej osobie łezkę w oku. Tyczy się to również organizacji oraz instytucji działających na terenie Bychawy, z którymi chcemy współpracować. W tym miejscu należą się podziękowania Bychawskiemu Towarzystwu Regionalnemu, które w owym projekcie pełni rolę organizacji wspierającej.

Jest to nasz jeden z wielkich sukcesów, przyczynił się do tego udział w warsztatach 2-4.X jednego z naszych członków. Uwieńczeniem zmagań warsztatowych był konkurs grantowy. Pomysł przedstawiony przez przedstawiciela Naszego Stowarzyszenia spodobał się sponsorom, dzięki czemu możemy niedługo ruszyć z projektem!

Jeszcze będziemy nadmieniać na naszym blogu, a może i nie tylko tu, co się do tego przyczyniło i jak wyglądała, wygląda i miejmy nadzieję, że będzie wyglądała przygoda z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”

Zapraszamy na odwiedziny strony internetowej www.e.org.pl oraz bloga http://inicjatywy-tworcze.blogspot.com – mnóstwo pomysłów, mnóstwo energii, a ponadto mnóstwo życzliwości. Zachęcamy wszystkich, nie tylko młodych do udziału w projektach realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

20:02, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2009
Relacja z wieczoru poezji

„Spontanika, grafika ma”….takie słowa wypowiedział Klemens Teno zaczynając swój poetycki program pod hasłem „Pióro i Myśl”. Na 45 minut teleportował zgromadzonych gości w inne miejsce, inny wymiar myśli, inną rzeczywistość.

Bo czym jest poezja? Na to pytanie podczas wieczoru próbowaliśmy sobie odpowiedzieć.

Oczywiście nie zabrakło krytycznych reakcji, ale czy to świadczy o danej osobie, czy o młodych ludziach, którzy chcą kreować lokalną rzeczywistość, oraz współpracować ze znakomitościami które swoją pracą, pasją i wrażliwością malują wyobraźnię człowieczeństwa? Odpowiedzcie sobie sami.

Klemens nawiązał do czasów podstawówki, gdy ze zmarszczonym czołem trzeba było recytować „Inwokację” Adama Mickiewicza. Owo przypomnienie w niesamowity sposób włączyło w program wieczoru jednego Pana- mieszańca Bychawy, którego mimo że pod wpływem alkoholu -poeta wykorzystał do dalszych punktów programu.

Nie mogło zabraknąć również czasu na autorskie utwory poety m.in. „Cisza”, „Ucieczka z miasta "N"”, oraz utwory znajomych, przyjaciół oraz młodzieży z Wejherowa, którzy w niesamowity sposób przelewają swoje myśli na papier. Program zakończył się cytatem piosenki, a zarazem dygresją na temat poezji.

„Jutro
Gdy zabraknie poezji
Jutro
Zimne słońce nauki zmrozi krew
Jutro
Przestaniemy być piękni
Lecz dzisiaj ostatni chwalmy dzień”

Na końcu zaś wypada dodać, że to co robimy jest z myślą o wszystkich mieszkańcach Bychawy. Nie robimy tego dla siebie, lecz dla Ciebie drogi mieszkańcu! Dlatego jeśli gdziekolwiek zobaczysz ogłoszenie, zapowiedź, naklejkę odnośnie danego wydarzenia- Przyjdź i zobacz! Boli również fakt, gdy ktoś deklaruje przybycie, natomiast czyni inaczej…

Nasze ogłoszenia oraz zapowiedzi możesz również zobaczyć na stronie: www.bychawa.pl oraz www.ebck.pl

Natomiast Klemens Teno zaprasza na stronę: www.klemensteno.pl , a „ Pióro i myśl” będzie miało swoją drugą odsłonę, także czuwajcie.


wtorek, 27 października 2009
Zdarzenie poetyckie w Złotej Lirze.

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Liber Liber" zaprasza w najbliższy piątek 30.10.09 na godzinę 20.00 do Złotej Liry w Bychawskim Centrum Kultury na wieczór z poezją pod hasłem "Pióro i myśl" Lubelski poeta- Klemens Teno pobudzi naszą wyobraźnie, zaprezentuje czym jest poezja i jaki jest sens owej sztuki . Opowie o młodych ludziach z Wejherowa, którzy zostali zaszczepieni pięknem, wyobraźnią oraz talentem przelewania myśli na papier oraz przedstawi kilka autorskich dokonań z własnego tomiku. Zapraszamy...

18:46, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 października 2009
KRYZYS TOŻSAMOŚCI + PERU + IN BRIEF (23.10.2009)

JUŻ 23 PAŹDZIERNIKA, CZYLI W NAJBLIŻSZY PIĄTEK!

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA KONCERT DO BYCHAWSKIEGO PUBU NO NAME!

ZAGRAJĄ:

-KRYZYS TOŻSAMOŚCI

-PERU

-IN BRIEF

START: 20:00 

 

 

16:05, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2009
Wystawa fotograficzna

 

Z niewątpliwą przyjemnością pragniemy zaprosić wszystkich miłośników sztuki na wystawę fotograficzną autorstwa Moniki Omiotek pt. " Jeden zwykły dzień"

Artystka ukończyła Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania im. Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie zaś na finał nauki zaprezentowała pracę dyplomową  ukazującą codzienne obowiązki  oraz życie wychowanków jednego z domów dziecka.

Wiążąc pasję fotografowania z dziedziną nauki jaką jest pedagogika, autorka stworzyła cykl fotoreportażu społecznego, który wzbudza wiele emocji oraz subtelnie wpływa na uczucia odbiorcy.


"Poznałam działanie tego
typu placówki. Na podstawie swojego doświadczenia
chciałam zwrócić uwagę na fakt, że życie dzieci z domu
dziecka, ani one same - wbrew powszechnej opinii – nie
różnią się tak bardzo. Chciałam pokazać je przy codziennych
czynnościach, takich jak poranne wstawanie,
zabawa, oglądanie telewizji czy sprzątanie. Mam nadzieję,
że moja praca dotrze do wielu odbiorców, skłoni
do wrażliwości. Serdecznie zapraszam do oglądania"

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 24.09.09 (czwartek) o godz. 17.30 w Blue Orange Gallery przy Bychawskim Centrum Kultury.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Liber Liber" serdecznie zaprasza


AKTUALIZACJA-----oto jak było na wernisażu:


 

sobota, 12 września 2009
www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com

Przypominamy o naszej stronie www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com , gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji oraz zdjeć dawnej Bychawy!

ZAPRASZAMY!

Nowa szata graficzna, nowe informacje oraz unikalne zdjęcia, w tym między innymi: pierwszy autobus do Lublina (lata trzydzieste), "park asfaltowy" z czasów kiedy jeszcze parkiem nie był, scenki z życia pewnego szanowanego Bychawianina oraz wiele innych ciekawostek!

12:57, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 sierpnia 2009
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE KONTROWERSJI ZWIĄZANEJ Z KONCERTEM W NoNAME.
W związku z pojawiającymi się kontrowersjami dotyczącymi koncertu grup Mizma, S.A.T.A.N. i Suffering Mind, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Liber Liber oświadcza, że nie jest jego organizatorem zarówno jako organizacja, jak też i jako osoby prywatne. Wszystkie imprezy organizowane przez nas są opatrzone logo stowarzyszenia oraz reklamowane na naszej stronie internetowej oraz stronie miasta Bychawa. Niemniej zachowanie organizacji która robi zamieszanie wokół tego koncertu uważamy za niepoważne, ponieważ po zapoznaniu się z twórczością zespołów mających wystąpić 28 sierpnia nie dostrzegamy tam treści satanistycznych, a sama nazwa S.A.T.A.N. jest skrótem od SCREAMING ART TERRORIZING APATHETIC NOTHINGNESS. Wystarczyło tylko odwiedzić stronę zespołu... Czasem warto sięgnąć do źródeł i zainteresować się głębiej sprawą a nie pochopnie wyciągać wnioski.
13:19, liber.liber
Link Komentarze (2) »
Relacja z Pierwszego Bychawskiego Przeglądu Filmowego

 

Nad całym przedsięwzięciem zastanawialiśmy się od dłuższego czasu. Wyjazdy, praca i inne obowiązki sprawiły, że realizacja nastąpiła akurat w zimniejsze wieczory sierpnia. Ale 21.08.09 pogoda nie budziła większych wątpliwości. Gwiazdy, muzyka filmowa i ekran sprawiły, że klimat panujący w owy wieczór nie odbiegał zbytnio od seansów na festiwalach filmowych w Kazimierzu Dolnym u boku Grażyny Torbickiej...

Cieszy nas fakt, że ludzie potrzebują tego typu inicjatyw, to też  frekwencja była zaskakująca. Zgromadzeni na przeglądzie mieszkańcy oraz goście z poza granic Bychawy zapełnili miejsca siedzące, i nie tylko na ławkach!

Całość przebiegła zgodnie z planem, dlatego za rok ponownie będziemy się starać o zorganizowanie pokazu.Kto wie może na większą skalę?? Rozmowy już trwają...

 

Na koniec chcielibyśmy podziękować koledze Erykowi, za wypożyczenie sprzętu bez którego tak naprawdę impreza stała by pod znakiem zapytania. Podziękowania należą się również Dyrekcji Szkoły Podstawowej za wypożyczenie ławek. Policji za zainteresowanie, oraz widzom bez których takiego sukcesu by nie było.

01:00, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 sierpnia 2009
PIERWSZY BYCHAWSKI PRZEGLĄD FILMOWY - 21.08.2009 r.

Nie tylko muzyka! Teraz pora na film! Chcielibyśmy żeby Bychawski Przegląd Filmowy był imprezą cykliczną i z czasem coraz wiekszą dlatego przyjdźcie, pokażcie że brakuje tego w naszym mieście - niech ten pierwszy Przegląd będzie protestem przeciw już dokonanej likwidacji kina w Bychawie...

10:09, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (7) »
czwartek, 13 sierpnia 2009
ROKOWISKO #3 - 14.08.2009

Dawno już nie było rokowiska a przecież obiecaliśmy Wam że będzie to impreza cykliczna! Dlatego już w ten piątek (14.08) zapraszamy do NoName poskakać przy hiciorach polskich i zagranicznych.

00:49, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 lipca 2009
Biłgorajski wieczór w Bychawie!

Koncert jak zawsze z dużym poślizgiem ale warto było bo Shame Yourself i Rearrange sroce spod ogona nie wypadli! Jak zawsze u nas zabawa, energia i litry potu. Nie zabrakło tradycyjnego już pankowego wężyka jak widać na zdjęciach :) Czuwajcie bo już niedługo następny koncert!

Wielkie dzięki dla kapel ale też dla reszty załogi z Biłgoraja - nie zapomnimy Wam tego ;)

czwartek, 09 lipca 2009
REARRANGE + SHAME YOURSELF + REPTILION w NoName 17 lipca!!!

Nie dajemy Wam długo czekać na następny koncert. Po blisko 5 latach przerwy Rearrange znów w Bychawie! Na deser proponujemy pomachac włosami na Shame Yourself i zobaczyć młodą krew bychawskiej sceny - Reptilion. Oi!

12:33, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 06 lipca 2009
Refleksja na temat "Wakacyjnych Spotkań" w TVP3...

21 czerwca w Bychawie ekipa TVP3 kręciła program z serii "Wakacyjne Spotkania". Nasze Stowarzyszenie zaangażowało sie w tą akcję organizacją biegu charytatywnego dla Jasia Barszcza. Pisaliśmy już o tym na blogu dlatego sam bieg pozostawmy - obejrzeć go można poniżej. Wiele osób opluło TVP za sposób realizacji - ciężko nam się w tej kwestii wypowiedzieć ponieważ nikt z nas nie jest fachowcem w dziedzinie montażu. Fakt że zapewne mogli lepiej...my też mogliśmy wiele rzeczy lepiej. Jest jak jest. Tragedii nie ma. No może poza jednym momentem... tak kretyńskim że przemilczenie go byłoby niehumanitarne wręcz ;) Post ten jest dedykowany koledze który ubijał masło w centrum miasta. Pewien nowożytny filozof powiedział że na świecie nie może przeboleć tylko dwóch rzeczy - faszyzmu i braku dobrego smaku, gustu. Wypowiedź o "lamach" i "ziomkach" była nie tylko kompromitacją samego mówcy ale i całej bychawskiej młodzieży do której jeszcze się zaliczamy. Mozna by jeszcze wiele rzeczy tu napisać ale my wiemy że czasem milczenie jest złotem i jeśli się nie ma czegoś sensownego do powiedzenia - lepiej nie mówic nic. To naprawdę żaden wstyd...

19:46, liber.liber , media
Link Komentarze (2) »
środa, 01 lipca 2009
SKA PARTY w NoName ! (03.07.2009)

Były dwa udane rokowiska - pora lekko zmienic klimat. Tym razem zapraszamy na melodyjne skoczne SKA i transujące Reggae! Wejście oczywiście za darmo! ZAPRASZAMY!

wtorek, 23 czerwca 2009
Bieg dla Jasia!!

W końcu udało nam się zorganizować bieg, o który walczyliśmy dłuższy czas. Po tym, jak przeszliśmy wiele kroków organizacyjnych, niedzielna pogoda nie wzbudzała w nas entuzjazmu.

Mimo wszystko rano zaczęliśmy przygotowania-ustawiliśmy zadaszenie, przy którym były start i meta oraz oznaczyliśmy trasę.

Zbliżała się godzina 14, a pogoda nie zmieniała się na lepszą. Zjawili się Jaś z rodzicami i babcią, a po nich zaczęli schodzić się zawodnicy.

O 14.30 wszyscy, bez podziałów na grupy wiekowe pobiegliśmy. Z momentami trudną trasą i padającym deszczem najlepiej poradzili sobie najmłodsi zawodnicy, ale wszyscy dobiegli do mety. Dobiegł również tata Jasia, który nie tylko swoja obecnością nas wsparł, ale także czynnym udziałem. Na mecie na wszystkich czekał nasz mały bohater Jaś, który uśmiechem dziękował za wysiłek i wsparcie.

Cieszymy się, że uczestników nie zraziła pogoda i chcieli wesprzeć szczytny cel, którym jest pomoc finansowa w leczeniu małego mieszkańca naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za przeciwstawienie się pogodzie i zrobienie czegoś dla innych, a także siebie, bo przecież sport to zdrowie! Podczas akcji udało nam się zebrać 190,96zł. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne akcje organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe „Liber-Liber”.

01:17, liber.liber , akcje
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 22 czerwca 2009
Koncert #2 relacja!

Tym razem poszło wszystko zgodnie z planem. Panująca atmosfera sprawiła, że uniknęliśmy wszelkich nieporozumień.

START po 20.00!

Pierwszy występ zespołu Reptilion utkwi wszystkim w pamięci. Repertuar oraz podejście do muzyki przeniosło nas w młodzieńcze lata (choć nadal jesteśmy młodzi!!!), gdy poznawaliśmy pierwsze dźwięki dobrego grania. Cieszy nas fakt, że młodsze pokolenie z zapałem potrafi się poddać pasji tworzenia, która wypełnia ich wolny czas. Oby tak dalej!!

Następnie przyszedł moment na mocniejsze uderzenie. Set jaki nam zaserwował Burning November postawił większość publiki na nogi, a pogo na One Day Rise było jak za złotych lat Jarocina ;)

A tak to wyglądało i brzmiało:

czwartek, 18 czerwca 2009
"Biegnijmy po zdrowie"!!

Stowarzyszenie Kulturalno- Oświatowe "Liber Liber" zaprasza wszystkich ludzi dobrego serca do uczestnictwa w biegu charytatywnym na rzecz JASIA BARSZCZA dnia 21.06.09 niedziela o godzinie 14.00.

Leczenie Jasia jest bardzo kosztowne, wymaga wielu poświęceń, nie tylko finansowych. Dlatego powstała nasza inicjatywa, której celem jest pomoc finansowa dla Jasia i jego rodziców.

Akcja odbędzie się pod nazwą "Biegnijmy po zdrowie". Trasa będzie przebiegała alejkami parku miejskiego za plebanią.

Spotkanie rejestracyjne odbędzie się o godz. 13.30 w parku „na dole”- (w miejscu gdzie odbywa się festyn „Pieczony Ziemniak”). Każdy uczestnik za swój wkład finansowy otrzyma numerek udziału w biegu, z którym przebiegnie wyznaczony odcinek.


Ważną kwestią tego przedsięwzięcia jest BRAK RYWALIZACJI! Ta forma akcji ma być manifestacją zdrowego trybu życia i jednocześnie sposobem pomocy innym.

Naszym celem jest pozyskanie środków na wsparcie leczenia Jasia. Tym samym możemy przyczynić się do integracji mieszkańców, a Bychawa może stać się wizytówką życzliwości ludzkiej.

Dlatego powstańmy w to niedzielne popołudnie z foteli! Odejdźmy sprzed telewizora! Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy Jasiowi!!!!

01:13, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2009
KOLEJNY KONCERT!REPTILION + BURNING NOVEMBER + ONE DAY RISE w NoNAME JUŻ 19.06.2009!

Dwa tygodnie przerwy i znów mamy przyjemność zaprosić na koncert!

Okazało się, że jest zespół z Naszej ziemi!!! Jesteśmy otawarci na wszelkie propozycje wystepów młodych projektów. Dlatego wystąpi dodatkowy punkt tego wieczoru!
O sobie mówią:  "Gramy od niedawna, ale za to mamy dużo zapału i szybko robimy postępy"

Zespół zwie się Reptilion

Zachęćmy ich do dalszego rozwijania swoich zdolności! Zapraszamy

10:26, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (8) »
sobota, 06 czerwca 2009
...I PO KONCERCIE...

Tak było. Było dobrze a nawet bardzo. Fakt że pozostaje wiele do zrobienia tak żeby w przyszłości było bardziej profesjonalnie. Pierwsza lekcja odrobiona. Prawie dwugodzinny poślizg i kłótnie z przewrażliwionym właścicielem który nie rozumie wogóle tego typu koncertów ale stara się jak najwięcej namieszac i byc widocznym. Muzycznie niech każdy sobie powie jak było. Zwłaszcza Hulk Hogan zyskał tego wieczoru wielu "fanów" :) Ale i Drip Of Lies wbiło w ścianę energią. Do zobaczenia na następnych koncertach ;)

sobota, 30 maja 2009
!!!KONCERT!!! 05.06.2009

Zapraszamy!!!

 

szczegóły na plakacie

i na stronach:

http://www.myspace.com/hulkhoganwwa

http://www.myspace.com/dripoflies

12:54, liber.liber , zapowiedzi
Link Komentarze (2) »
piątek, 29 maja 2009
Wystawa prac dzieci z przedszkola w Bychawie z okazji Dnia Matki!

SPOTKANIE Z MATKĄ

Ona mi pierwsza pokazała księżyc 
i pierwszy śnieg na świerkach, 
i pierwszy deszcz. 

Byłem wtedy mały jak muszelka, 
a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.

[K.I. Gałczyński]

 

i jeszcze kilka fotek:

Podziękowania: pani dyrektor przedszkola za współpracę, zdolnym sześciolatkom za piękne rysunki, panu Leszkowi za użyczenie garażu - naszego zaplecza technicznego!

15:14, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 maja 2009
ROKOWISKO #2! - 22.05.2009 r. (NoName Pub)

Kto był na pierwszym Rokowisku w marcu ten wie jak było. Szaleństwo do 4 nad ranem. Kto nie był - niech wie że dużo stracił i nie powinien tego samego błędu popełnić 22 maja. Zapraszamy!

21:13, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 kwietnia 2009
DEBIUT!

 

I oto nastąpił czas, w którym ukazaliśmy swoje oblicze. Oto nastąpił dzień w którym wychodzimy naprzeciw niedowiarkom, wszystkim którzy nie chcą, krytykują, mówią- nie!

Wychodzimy z podziemia!!

Dnia 17.04.09 mieliśmy zaszczyt stanąć u boku Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN” oraz opowiedzieć o naszej wizji ubarwiania naszego miasta. Po raz pierwszy na forum publicznym mieliśmy okazję zaprezentować STOWARZYSZENIE!

Pierwszym punktem w programie było zapoznanie się z projektem lubelskiego Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN” w formie prezentacji portalu internetowego "Śladami opowiadań I.B. Singera" www.singer.teatrnn.pl

Następnie pan Witold Dąbrowski w niesamowity sposób ukazał opowieści zainspirowane opowiadaniami I.B. Singera. Na ten czas większość przybyłych gości nagle znalazła się w innym miejscu, gdzie uśmiech oraz śpiew są nieodłącznymi towarzyszami, w miejscu gdzie każdy poczuł się jak aktor drugoplanowy tychże opowiastek.

W drugiej kolejności był czas dla nas. Najpierw opowiedzieliśmy jak to się wszystko zaczęło, skąd się wzięliśmy oraz dlaczego postanowiliśmy działać. Poczym przeszliśmy do naszego projektu, który jest poniekąd związany z koncepcją Teatru NN. Omówiliśmy cały pomysł, nasze inspiracje oraz skąd pozyskujemy materiały. Ukazaliśmy zdjęcia aktualnej Bychawy, miejsca na które można spojrzeć inaczej. Miejsca które mają swoją duszę, których banalność może wprowadzić odbiorcę w zastanowienie.

Następnie przedstawiliśmy naszą stronę www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com również w formie prezentacji. Pokazaliśmy kilkanaście zdjęć, rysunków miejsc i budynków z przed lat zestawiając je ze zdjęciami aktualnymi. Omówiliśmy jak wyglądała Bychawa kiedyś, a jak wygląda teraz. Celem było przeniesienie publiczności w owe miejsca oraz refleksja ukazana w formie zdań powiązania czasów odległych i obecnych.

Kolejnym etapem była dyskusja- forma apelu. Aby obudzić w nas wszystkich aktywność, aby włączyć się do projektu oraz poszerzać go o dodatkowe wydarzenia, jak się okazuje niektórzy już zaglądali do szuflad.

Jeszcze raz podziękowania dla Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN”, za okazałą motywację oraz za możliwość zaprezentowania naszego Stowarzyszenia. Będziemy współpracować, by stworzyć coś dla wszystkich mieszkańców oraz gości Bychawy.

Podziękowania należą się również Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Bychawskim Centrum Kultury, za „otwarte drzwi” oraz chęć promocji Stowarzyszenia Kulturalno-oświatowego Liber Liber.

piątek, 17 kwietnia 2009
Gdzież jest twoje miejsce?
"Gdzież jest miejsce dla ciebie w tym wieku zamętu,
książko mądra, spokojna, stopie elementów
pogodzonych na wieki spojrzeniem artysty?"

Tak pisał w swoim wierszu "O książce" wspaniały polski pisarz i poeta Czesław Miłosz. I zadając to pytanie napewno nie miał na myśli takiego miejsca, w którym my je znaleźliśmy. Myślę, że zdjęcie poniżej mówi samo za siebie.
Śmietnik zdecydowanie nie jest najlepszym miejscem dla tak wspaniełej rzeczy jaką jest Książka!  Dlatego Człowieku, jeżeli następnym razem będziesz miał zamiar pozbyć się książki zanieś ją do biblioteki, oddaj komuś, ale nie porzucaj w takim strasznym miejscu.
22:47, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 kwietnia 2009
Uwaga! Zaproszenie!

Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN" we współpracy  z Europejskim Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej  "Dom Europy" oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie i Bychawskim Centrum Kultury

zapraszają na  WĘDROWNE SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIĄ

17 kwietnia (piatek), godz. 17.oo

Miejsce: Bychawskie Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 34

Lublin i Lubelszczyzna to ulubione miejsca akcji opowiadań laureata literackiej nagrody Nobla – I. B. Singera. Bychawa. Frampol, Goraj, Janów Lubelski, Józefów, Turobin, Tyszowce znane są w całym świecie dzięki tym opowiadaniom. Z którymi tytułami kojarzyć te miejscowości? Które z opowiadań dzieją się w Bychawie? Jak wyglądał tamten opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj? Gdzie szukać jego śladów? Jak pamiętają go dzisiejsi mieszkańcy?
Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas "Wędrownych spotkań z opowieścią".       W programie m.in.:
- prezentacja opowieści zainspirowanych opowiadaniami I.B. Singera w wykonaniu opowiadacza z Teatru NN – Witolda Dąbrowskiego
- prezentacja portalu internetowego "Śladami opowiadań I.B. Singera" www.singer.teatrnn.pl   
- dyskusja na temat historii Bychawy

Wstęp wolny

UWAGA UWAGA!!! MY TEŻ TAM BĘDZIEMY! Odbędzie się oficjalna prezentacja strony

http://zaczarowana-bychawa.blogspot.com/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

13:14, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »