niedziela, 19 kwietnia 2009
DEBIUT!

 

I oto nastąpił czas, w którym ukazaliśmy swoje oblicze. Oto nastąpił dzień w którym wychodzimy naprzeciw niedowiarkom, wszystkim którzy nie chcą, krytykują, mówią- nie!

Wychodzimy z podziemia!!

Dnia 17.04.09 mieliśmy zaszczyt stanąć u boku Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN” oraz opowiedzieć o naszej wizji ubarwiania naszego miasta. Po raz pierwszy na forum publicznym mieliśmy okazję zaprezentować STOWARZYSZENIE!

Pierwszym punktem w programie było zapoznanie się z projektem lubelskiego Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN” w formie prezentacji portalu internetowego "Śladami opowiadań I.B. Singera" www.singer.teatrnn.pl

Następnie pan Witold Dąbrowski w niesamowity sposób ukazał opowieści zainspirowane opowiadaniami I.B. Singera. Na ten czas większość przybyłych gości nagle znalazła się w innym miejscu, gdzie uśmiech oraz śpiew są nieodłącznymi towarzyszami, w miejscu gdzie każdy poczuł się jak aktor drugoplanowy tychże opowiastek.

W drugiej kolejności był czas dla nas. Najpierw opowiedzieliśmy jak to się wszystko zaczęło, skąd się wzięliśmy oraz dlaczego postanowiliśmy działać. Poczym przeszliśmy do naszego projektu, który jest poniekąd związany z koncepcją Teatru NN. Omówiliśmy cały pomysł, nasze inspiracje oraz skąd pozyskujemy materiały. Ukazaliśmy zdjęcia aktualnej Bychawy, miejsca na które można spojrzeć inaczej. Miejsca które mają swoją duszę, których banalność może wprowadzić odbiorcę w zastanowienie.

Następnie przedstawiliśmy naszą stronę www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com również w formie prezentacji. Pokazaliśmy kilkanaście zdjęć, rysunków miejsc i budynków z przed lat zestawiając je ze zdjęciami aktualnymi. Omówiliśmy jak wyglądała Bychawa kiedyś, a jak wygląda teraz. Celem było przeniesienie publiczności w owe miejsca oraz refleksja ukazana w formie zdań powiązania czasów odległych i obecnych.

Kolejnym etapem była dyskusja- forma apelu. Aby obudzić w nas wszystkich aktywność, aby włączyć się do projektu oraz poszerzać go o dodatkowe wydarzenia, jak się okazuje niektórzy już zaglądali do szuflad.

Jeszcze raz podziękowania dla Ośrodka „Brama Grodzka- teatr NN”, za okazałą motywację oraz za możliwość zaprezentowania naszego Stowarzyszenia. Będziemy współpracować, by stworzyć coś dla wszystkich mieszkańców oraz gości Bychawy.

Podziękowania należą się również Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Bychawskim Centrum Kultury, za „otwarte drzwi” oraz chęć promocji Stowarzyszenia Kulturalno-oświatowego Liber Liber.

piątek, 17 kwietnia 2009
Gdzież jest twoje miejsce?
"Gdzież jest miejsce dla ciebie w tym wieku zamętu,
książko mądra, spokojna, stopie elementów
pogodzonych na wieki spojrzeniem artysty?"

Tak pisał w swoim wierszu "O książce" wspaniały polski pisarz i poeta Czesław Miłosz. I zadając to pytanie napewno nie miał na myśli takiego miejsca, w którym my je znaleźliśmy. Myślę, że zdjęcie poniżej mówi samo za siebie.
Śmietnik zdecydowanie nie jest najlepszym miejscem dla tak wspaniełej rzeczy jaką jest Książka!  Dlatego Człowieku, jeżeli następnym razem będziesz miał zamiar pozbyć się książki zanieś ją do biblioteki, oddaj komuś, ale nie porzucaj w takim strasznym miejscu.
22:47, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 kwietnia 2009
Uwaga! Zaproszenie!

Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN" we współpracy  z Europejskim Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej  "Dom Europy" oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie i Bychawskim Centrum Kultury

zapraszają na  WĘDROWNE SPOTKANIA Z OPOWIEŚCIĄ

17 kwietnia (piatek), godz. 17.oo

Miejsce: Bychawskie Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 34

Lublin i Lubelszczyzna to ulubione miejsca akcji opowiadań laureata literackiej nagrody Nobla – I. B. Singera. Bychawa. Frampol, Goraj, Janów Lubelski, Józefów, Turobin, Tyszowce znane są w całym świecie dzięki tym opowiadaniom. Z którymi tytułami kojarzyć te miejscowości? Które z opowiadań dzieją się w Bychawie? Jak wyglądał tamten opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj? Gdzie szukać jego śladów? Jak pamiętają go dzisiejsi mieszkańcy?
Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas "Wędrownych spotkań z opowieścią".       W programie m.in.:
- prezentacja opowieści zainspirowanych opowiadaniami I.B. Singera w wykonaniu opowiadacza z Teatru NN – Witolda Dąbrowskiego
- prezentacja portalu internetowego "Śladami opowiadań I.B. Singera" www.singer.teatrnn.pl   
- dyskusja na temat historii Bychawy

Wstęp wolny

UWAGA UWAGA!!! MY TEŻ TAM BĘDZIEMY! Odbędzie się oficjalna prezentacja strony

http://zaczarowana-bychawa.blogspot.com/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

13:14, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 kwietnia 2009
Napisano o nas

Napisano o nas w przedświątecznym numerze "Głosu Ziemi Bychawskiej". I to w aż dwóch artykułach! Teksty do przeczytania tutaj:

http://www.bychawa.pl/gazeta/2009-04-8_GZB_nr205_2.pdf

22:15, liber.liber , media
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 kwietnia 2009
Prima Aprilis

Kolejne nasze wyjście z plakatami w przestrzeń miejską. Bez żadnej ideologii, ot tak - dla jaj...jak to w prima aprilis.

20:07, liber.liber , akcje
Link Dodaj komentarz »