środa, 24 marca 2010
11.04 w Euphorii - STONE HEART (Mikołów) + PSYCHOZA (Lublin/Lubartów) + MEGIDO (Chełm/Wojsławice)

Drugi koncert w nowej Euphorii. Stone Heart to obecnie jedna z najlepszych HC kapel w Polsce! Ale Psychoza i Megido też nikomu spod ogona nie wypadli! Zdecydowanie kto nie przyjdzie ten klaszcze na Henryczkach :)

22:54, liber.liber
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 marca 2010
Wystawa fotografii

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wernisaż fotograficzny zatytułowany "Trasa" 11.03.10 (czwartek) o godzinie 17.30 w Bychawskim Centrum Kultury. Wystawa będzie stanowiła cykl fotografii dokumentującej pracę maszynistów Polskich Kolei Państwowych. Fotoreportaż został wykonany we wrześniu 2008 r. m.in. na trasie Lublin-Warszawa.

Autorką prac jest Małgorzata Wiślińska- absolwentka Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania im. St. Wyspiańskiego. Laureatka wyróżnienia MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO w ogólnopolskim konkursie na plakat ogłoszonym przez Urząd Patentowy R.P

+DODATKOWY PUNKT WERNISAŻU

Powodem wybrania tematu jest to, że zafascynował mnie klimat instytucji, miejsca oraz obraz ludzi polskich kolei. Patrząc na kolej od wewnątrz, odnosi się wrażenie, że czas tam się zatrzymał. Było to dla mnie na tyle ciekawe, że uczyniłam tematem mojej pracy dyplomowej. Dodatkowo inspiracją były dla mnie fotografie klasyków reportażu min. Jindricha Streita, Josefa Koudelki, Henri Cartier – Bressona.

M. Wiślińska

12:33, liber.liber
Link Dodaj komentarz »