wtorek, 31 marca 2009
Więcej nas

I znowu jest nas więcej...  Uścisk dłoni prezesa przypieczętował procedurę przyjęcia w nasze szeregi. Witamy nowego kolegę!

Chcesz coś robić - dołącz do nas!

14:15, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »
NOCNE ROKOWISKO

27 marca po wielu rozterkach organizacyjnych i grze nerwów do ostatniej chwili odbyło się Rokowisko w pubie NoName. Tym samym po wielu, wielu latach ta tradycja powróciła do naszego miasta! I był to powrót naprawdę mocny! Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyszli i bawili się z nami przy dźwiękach, które w Bychawskich barach nigdy sie nie pojawiają. Dzięki za miłe słowa i wyrazy poparcia - to naprawdę miód w nasze serca i motywacja na przyszłość. Do zobaczenia niedługo na kolejnych Bychawskich Rokowiskach!

niedziela, 22 marca 2009
NOWY PROJEKT!

Stowarzyszenie "Liber Liber" ogłasza, że rozpoczęliśmy realizację projektu "Zaczarowana Bychawa" Zbieramy zdjęcia stare i nowe, refleksje, pomysły, wspomnienia - wszystko, co wiąże się z miastem, z którym złączył nas los, czyli z Bychawą. Naszym celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego, integracja społeczności lokalnej wokół idei tzw. "małej ojczyzny", a także promocja naszej gminy. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę projektu:

www.zaczarowana-bychawa.blogspot.com

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!!!!!

14:10, liber.liber , kulturalnie
Link Komentarze (1) »
sobota, 07 marca 2009
Wspaniała nowina!

Jak już zostało wspomniane narodziła się ciekawa idea. Niosąca za sobą wiele rozmów, pomysłów oraz moc energii. Następnie nadszedł czas na robotę papierkową. Wydawało się to takie proste, ot co! Wypełnienie, podpisanie, wysłanie i czekanie na szybką, pozytywną odpowiedź… Ale nie było tak jakbyśmy mogli sobie to wyobrazić. Odpowiedzi były, lecz ich treść nie była w pełni satysfakcjonująca. A to wykreślić, a to zmienić, a to dopisać, a to uzupełnić, a to podpisać….I tak przez prawie 3 miesiące uzbrojeni w cierpliwość, zbieraliśmy się, by ustosunkować się do kolejno wracających pism z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wspólnym siłami „walczyliśmy” z formalnościami urzędowymi, które nie jeden z nas doświadczył w swoim życiu.

Czekanie nie pozwoliło nam milczeć. Dobre duchy czuwały nad nami, wzbudzały burze pomysłów oraz pomagały przy wypełnianiu dokumentów! Przez ten czas planowaliśmy swoje działania na przyszłość. Niektóre z nich już zostały zrealizowane. Następne? Przed nami!

Pięknego! Cudownego! Wspaniałego! 6 marca 2009 dostaliśmy list polecony z pismem, w którym naszym oczom ukazało się 10 cyfr, które od tej pory będzie nam towarzyszyć w wielkich chwilach, oraz opis ”nadano formę prawną- STOWARZYSZENIE”, który pomoże nam w zaistnieniu i „pokolorowaniu” naszego wspólnego środowiska lokalnego. Jednak zdobycie numeru KRS nie było naszym głównym celem- DZIAŁAMY DALEJ! Chcemy się rozwijać i realizować stopniowo nasze założenia. Tym samym liczymy na współpracę partnerską z innymi organizacjami pozarządowymi oraz administracją publiczną. Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy mają ciekawe pomysły na „ubarwienie” naszego miasta!

krs

14:56, liber.liber , o nas
Link Dodaj komentarz »