poniedziałek, 30 listopada 2009
KONKURS: "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości "

Bychawskie Towarzystwo Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, Bychawskie Centrum Kultury organizują konkurs "Tu mieszkam, tu żyję - mulitimedialny spacer po mojej miejscowości". Cele konkursu są następujące:

- przedstawienie najciekawszych miejsc, osób, wydarzeń związanych z regionem  w oryginalny sposób,
- promocja naszej Małej Ojczyzny,
- popularyzowanie wiedzy o przeszłości i współczesności regionu wśród młodzieży szkolnej i społeczeństwa lokalnego

Jako,że nasza strona internetowa ZACZAROWANA BYCHAWA realizuje powyższe założenia, została zgłoszona do konkursu. Rozstrzygniecie 10 grudnia  podczas XII Spotkań Regionalnych w dniu 10 grudnia 2009 r. o godz. 14.00 w Bychawskim Centrum Kultury.


14:38, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 listopada 2009
29.11.2009 - I REFUSE (Iłża), BIMBEER (Lubartów), BASINET (Baranów), ONE DAY RISE (Lublin) i REARRANGE (Biłgoraj)

Zapraszamy na koncert z okazji naszych pierwszych urodzin. Będzie torcik, pankowy wąż i inne liczne atrakcje! :) Biłorajski Rearrange poleca swoje nowe CD, które będzie można kupić. Serdeczne dzięki dla firmy GLOBAL DRUK z Lublina za zasponsorowanie plakatów.


Liber Liber na falach eteru
Dzisiaj nasze miasteczko gościło ekipę Radia Lublin, która realizowała trzygodzinny program na żywo, prosto spod Bychawskiego Centrum Kultury. Wśród zaproszonych do wypowiedzi na antenie mieszkańców Bychawy, nie mogło zabraknąć i nas! Mieliśmy okazję zaprezentować działalność naszego Stowarzyszenia, a także opowiedzieć o celach, marzeniach i planach na przyszłość.

11:05, liber.liber , media
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 09 listopada 2009
Duże kroki!

Chcielibyśmy Was poinformować o wspaniałej nowinie!! Otóż w związku z programem „Młodzi Menedżerowie Kultury” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie projektu pt. „Co było, a nie jest”.

Projekt ma na celu zaangażowanie wszystkich mieszkańców Bychawy i nie tylko do stworzenia wystawy poświęconej archiwalnym fotografiom miasta skontrastowanych z aktualnymi.

Dodatkowym punktem projektu będzie stworzenie tzw. fotokast, czyli form multimedialnych łączących reportaż fotograficzny i dźwiękowy. Którego celem będzie przedstawienie przeszłości Bychawy z perspektywy mieszkańców oraz przekazem myślowym wybiegającym w przyszłość i skierowanym do młodszego pokolenia.

Dlatego też będziemy chcieli dotrzeć do różnych grup wiekowych mieszkających na terenie miasta i gminy Bychawa oraz dawnych mieszkańców, którzy z wielkim sentymentem rozpamiętują Bychawę do chwil obecnych.

Tym samych chcemy zaangażować każdego mieszkańca oraz każdą osobę powiązaną z Bychawą, który/a może się przyczynić do włączenia cząstki siebie oraz stworzenia nowej historii, która za parę dziesiątek lat będzie kręciła nie jednej osobie łezkę w oku. Tyczy się to również organizacji oraz instytucji działających na terenie Bychawy, z którymi chcemy współpracować. W tym miejscu należą się podziękowania Bychawskiemu Towarzystwu Regionalnemu, które w owym projekcie pełni rolę organizacji wspierającej.

Jest to nasz jeden z wielkich sukcesów, przyczynił się do tego udział w warsztatach 2-4.X jednego z naszych członków. Uwieńczeniem zmagań warsztatowych był konkurs grantowy. Pomysł przedstawiony przez przedstawiciela Naszego Stowarzyszenia spodobał się sponsorom, dzięki czemu możemy niedługo ruszyć z projektem!

Jeszcze będziemy nadmieniać na naszym blogu, a może i nie tylko tu, co się do tego przyczyniło i jak wyglądała, wygląda i miejmy nadzieję, że będzie wyglądała przygoda z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę”

Zapraszamy na odwiedziny strony internetowej www.e.org.pl oraz bloga http://inicjatywy-tworcze.blogspot.com – mnóstwo pomysłów, mnóstwo energii, a ponadto mnóstwo życzliwości. Zachęcamy wszystkich, nie tylko młodych do udziału w projektach realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

20:02, liber.liber , zapowiedzi
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2009
Relacja z wieczoru poezji

„Spontanika, grafika ma”….takie słowa wypowiedział Klemens Teno zaczynając swój poetycki program pod hasłem „Pióro i Myśl”. Na 45 minut teleportował zgromadzonych gości w inne miejsce, inny wymiar myśli, inną rzeczywistość.

Bo czym jest poezja? Na to pytanie podczas wieczoru próbowaliśmy sobie odpowiedzieć.

Oczywiście nie zabrakło krytycznych reakcji, ale czy to świadczy o danej osobie, czy o młodych ludziach, którzy chcą kreować lokalną rzeczywistość, oraz współpracować ze znakomitościami które swoją pracą, pasją i wrażliwością malują wyobraźnię człowieczeństwa? Odpowiedzcie sobie sami.

Klemens nawiązał do czasów podstawówki, gdy ze zmarszczonym czołem trzeba było recytować „Inwokację” Adama Mickiewicza. Owo przypomnienie w niesamowity sposób włączyło w program wieczoru jednego Pana- mieszańca Bychawy, którego mimo że pod wpływem alkoholu -poeta wykorzystał do dalszych punktów programu.

Nie mogło zabraknąć również czasu na autorskie utwory poety m.in. „Cisza”, „Ucieczka z miasta "N"”, oraz utwory znajomych, przyjaciół oraz młodzieży z Wejherowa, którzy w niesamowity sposób przelewają swoje myśli na papier. Program zakończył się cytatem piosenki, a zarazem dygresją na temat poezji.

„Jutro
Gdy zabraknie poezji
Jutro
Zimne słońce nauki zmrozi krew
Jutro
Przestaniemy być piękni
Lecz dzisiaj ostatni chwalmy dzień”

Na końcu zaś wypada dodać, że to co robimy jest z myślą o wszystkich mieszkańcach Bychawy. Nie robimy tego dla siebie, lecz dla Ciebie drogi mieszkańcu! Dlatego jeśli gdziekolwiek zobaczysz ogłoszenie, zapowiedź, naklejkę odnośnie danego wydarzenia- Przyjdź i zobacz! Boli również fakt, gdy ktoś deklaruje przybycie, natomiast czyni inaczej…

Nasze ogłoszenia oraz zapowiedzi możesz również zobaczyć na stronie: www.bychawa.pl oraz www.ebck.pl

Natomiast Klemens Teno zaprasza na stronę: www.klemensteno.pl , a „ Pióro i myśl” będzie miało swoją drugą odsłonę, także czuwajcie.