Blog > Komentarze do wpisu
Liber Liber współtworzy V edycję Nocy Kultury

"Noc Kultury to manifestacja kulturalna w przestrzeni publicznej miasta. Co roku składa się na nią ponad 200 wydarzeń artystycznych i kulturalnych przygotowanych specjalnie na tę okazję przez instytucje kultury, lubelskich twórców i animatorów kultury. Z roku na rok wydarzenie przyciąga tysiące odbiorców. W 5 edycję zaangażowane zostanie nie tylko centrum miasta, ale też jego dzielnice, lubelskie miasta, miejsca znane i nieznane, a instytucje kultury otwarte będą do rana dla wszystkich. Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, ulice i place miasta, a także profesjonalni i niezależni artyści, muzycy, aktorzy, malarze, poeci. Tej jedynej w roku Nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów."

W tym roku Stowarzyszenie „Liber Liber” doskonale wpisuje się w osie tematyczne Nocy Kultury, a mianowicie Pamięć i Antycypacja oraz Lublin i Lubelszczyzna. Poprzez wydarzenie prezentujące Bychawę na tle dziedzictwa kulturowego pragniemy ukazać najistotniejsze miejsca związane z naszym miastem oraz ukazać historię Bychawy z perspektywy wspomnień najstarszych mieszkańców. Dla specjalnie wydzielonym obszarze wyeksponujemy wystawę ukazującą ślady dawnej historii oraz zmian w przestrzeni miasta, zaś tłem ekspozycji będzie pokaz multimedialny stworzony na potrzeby projektu „Co było, a nie jest” realizowanego ze środków Akademii Orange pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejscem realizacji wydarzenia będą lubelskie Arkady (pomiędzy ul. Lubartowską a Świętoduską) 4/5 czerwca br.

Zapraszamy!

czwartek, 02 czerwca 2011, liber.liber

Polecane wpisy

  • „Architektura modernizmu w Lublinie"

    Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Architektura modernizmu w Lublinie", który odbędzie się 09.04.2010, o godzinie 17:30 w Bychawskim Centrum

  • Konkurs BTR - wyniki

    Co prawda to nie my wygraliśmy konkurs ogłoszony niedawno przez Bychawskie Towarzystwo Regionalne - dzieciaki z okolicznych szkół okazały się bezkonkurencyjne!

  • Relacja z wieczoru poezji

    „Spontanika, grafika ma”….takie słowa wypowiedział Klemens Teno zaczynając swój poetycki program pod hasłem „Pióro i Myśl”. Na 45